به فروشگاه تهران ارگانیک خوش آمدید....

خواص شیر بز

خواص شیر بز برای کودکان

خواص شیر بز برای کودکان

خواص شیر بز برای کودکان زیاد است و شبیه ترین شیر به شیر مادر است. بنابراین شیر بز میتواند غذای بسیار مناسب و سالمی برای کودکان باشد. در ادامه شما را با مهمترین خواص این  شیر آشنا می کنیم.

نوزادان فقط شیر مادر استفاده می کنند، اما به نوزادان بزرگ تر(بالای یکسال) نیز می توان جایگزین هایی مانند شیر گاو یا شیر گیاهی مانند شیر بادام داد . شیر گاو یک جایگزین شیر مادر است که بیشتر مادران ترجیح می دهند.  اما برخی گزینه های دیگر مانند شیر بز را در نظر می گیرند.  به نظر می رسد عجیب و غریب است، اما اینطور نیست!

شیر بز می تواند یک جایگزین ایده آل برای شیر گاو باشد.

اما چه زمانی باید استفاده کرد؟

شرخواران یکساله به بالا، طبق توصیه متخصصان تغذیه می توانند شیر بز را جایگزین کنند.

 

خواص شیر بز برای کودک چیست؟

  1. وجود آهن بالا در شیر بز: بیش از 50٪ آهن موجود در شیر بز در مقایسه با 13٪ از شیر گاو به راحتی توسط بدن جذب می شود . کودک در هر میلی لیتر شیر بز نسبت به شیر گاو2 برابر آهن بیشتری دریافت می کند .
  1. pH شیر بز به pH  شیر مادر نزدیکتر است:  شیر بز مانند شیر مادر قلیایی است ، اما شیر گاو اسیدی است. برخی از متخصصان تغذیه اظهار داشتند که میزان pH ایده آل شیر بز باعث انتخاب بهتر آن ها برای نوزادان می شود ، زیرا احتمال عفونت های دستگاه گوارش را نیز کاهش می دهد .
  1. شیر بز ممکن است دارای خاصیت ضد التهابی باشد: برخی از مطالعات نشان داده اند که شیر بز خواص ضد التهابی دارد و به پرورش باکتری های “خوب” در روده کمک می کند. این ویژگی ها می تواند در درمان بیماریهای التهابی دستگاه گوارش مانند کولیت مفید باشد.
  1. شیر بز به راحتی قابل هضم است: وقتی با پروتئین حاصل از شیر گاو مقایسه شود ، پروتئین شیر بز چگالی بالا تری دارد. چربی موجود در شیر بز از اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تشکیل شده است که به راحتی می شکنند ، به این معنی که شیر بز می تواند سریعتر و بهتر هضم شود.
حتما بخوانید:  آیا با خواص معجزه آسای شیر بز برای دستگاه گوارش آشنایی دارید؟

 

منبع:

https://b2n.ir/882487

http://wikifeqh.ir/%D8%A8%D8%B2

قبلی
شیر شتر برای کبد چرب
بعد
ارگانیک چیست؟

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید