به فروشگاه تهران ارگانیک خوش آمدید....

خواص معجزه آسای شیر شتر

خواص معجزه آسای شیر شتر در کودکان مبتلا به اوتیسم

در مورد خواص معجزه آسای  شیر شتر زیاد شنده ایم. شير شتر داراى رنگ سفيد مخصوصى است و بو مزه آن شباهت زيادى به شير بز و گاوميش دارد.
به‌خاطر مزه شيرينى که دارد گاهى در بعضى مناطق آن را مرغوب‌تر از شير گاو مى‌دانند و در بعضى مناطق مردم معتقد هستند که شير شتر خيلى مقوى بوده و در رشد نوزادان بى‌نهايت تأثير مى‌گذارد بدين جهت در تغذيه کودکان استفاده مى‌نمايند.

امروز قصد داریم در این مقاله مادرانی را که دارای فرزند مبتلا به اختلال اوتیسم می باشند را با خواص معجزه آسای شیر شتر آشنا کنیم تا بتوانند به بهبود فرزند خود کمک کنند.

اوتیسم به زبان ساده چیست؟

اوتیسم یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می شود. اوتیسم با تاثير بر روی مغز کودک، رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند.
اوتیسم بیماری نیست به دلیل آن که بیماری پاسخ پاتوفیزیولوژیک به یک محرک خارجی( مثل میکروب ها) و یا داخلی( مثل سلول های سرطانی) است؛ اما اختلال به علت تفاوت در فعالیت های ساختاری یا عملکردی اجزای بدن حاصل می شود. در ایران از هر ۱۵۰ نوزاد، یک کودک مبتلا به اختلال اوتیسم می‌شود.

خواص معجزه آسای شیر شتر

خواص معجزه آسای شیر شتر در کودکان مبتلا به اوتیسم

تجربه  مادرها از بهبودی فرزندشان

جودی مشک یک مادر است که با تلاش و کوشش و همت بسیار توانست بر اوتیسم پسرش غلبه کند و او را نجات دهد. او در این مورد کتابی به نام Speak Up Buttercup- how I brought my son back from autism چگونه پسرم را از اوتیسم خارج کردم نوشته است.

حتما بخوانید:  آیا با خواص معجزه آسای شیر بز برای دستگاه گوارش آشنایی دارید؟

یکی از عواملی که خواص معجزه آسای شیر شتر در کودکان مبتلا به اوتیسمدر بهبود پسرش نقش اساسی داشته است شیر شتر بوده است و او در این باره می گوید: این ممکن است اولین باری باشد که در مورد شیر عالی  شترها می شنوید، اما این فقط در لحظه مناسب که محتاج آن باشید برای شما پیش می آید. من واقعا به این معتقدم، زیرا وقتی به پسرم کمک می کردم که از اوتیسم بهبود یابد، این بهترین چیز در آن زمان برای خانواده ما بود که به آن احتیاج داشتیم.

من این را از پشت بام ها فریاد خواهم کرد … شیر شتر سیستم گوارش پسرم را نجات داد و یکی از بزرگترین نقطه عطف در بهبودی وی بود.

در مقاله ای که توسط کریستینا آدامز مادر یک کودک اوتیسمی نوشته شده است؛ سیر درمان پسرش را تشریح کرده و ابراز داشته که کمتر از ۲۴ ساعت علائم بهبود بیماری را شامل تغییر علائم رفتاری مانند تماس چشمی ، ایجاد ارتباطات و جملات احساساتی مشاهده کرده است.
وی شرح درمان فرزندش را به صورت کتابی با عنوان ” یک پسر حقیقی: داستان واقعی از اتیسم منتشر کرد. همچنین مقاله ای که در سایت nourishinghope منتشر کرد که یادداشتهایی از والدینی که تجربه مشابه را در درمان اوتیسم توسط این نوع شیر داشته اند ثبت شده است.

خواص معجزه آسای شیر شتر

خواص معجزه آسای شیر شتر زیاد ذکر شده است، مثلا بهبود اختلالات دیابت قندی، معده و روده، آلرژی غذایی، سرطان، اوتیسم و… و با داشتن پروتئین‌های شبه‌انسولین در پروتئین ‌های خود اهمیتی ویژه در درمان دیابت نیز دارد.

حتما بخوانید:  خواص شیر بز برای کودکان

شير شتر به دليل نداشتن كازئين، اثر درماني بسيار موثري بر كاهش علائم نابهنجار رفتاري ناشي از اوتيسم دارد.

تجمع كازومورفين باعث رخوت، گيجي و عدم تمركز مي شود و كودك نمي تواند ارتباط و درك درستي از محيط پيرامونش داشته باشد. نتايج تحقيقاتي كه بر روي حيوانات انجام شده است نشان داد كه كازومورفين باعث بروز علائمي شبيه به اتيسم مي شود. به همين دليل هم اكنون در بسياري از كشورها براي كمك به كودكان اتيسم از رژيم غذايي عاري از كازئين استفاده مي شود.
شير شتر داراي پروتئين هاي محافظ، و سرشار از آنزيم هاي ضد باكتري و ايمونوگلوبولين هايي است كه براي سيستم ايمني بدن لازم و مفيد است.

همچنین در یک بررسی دیگر که بر روی ۴۵ کودک اوتیسمی صورت گرفت نشان داده شد که شیر شتر نقش زیادی در کاهش شیموکین (TARC) داشته و علائم بیماری را کاهش میدهد.

خواص معجزه آسای شیر شتر

شیر شتر پاتستوریزه و ارگانیک را چگونه تهیه کنیم؟

شما می توانید هم اکننون شیر شتر پاستوریزه و بدون لاکتوز با برند ساربونای دشت ورامین را از قسمت لبنیات ارگانیک سایت تهران ارگانیک سفارش دهید و از خواص معجزه آسای شیر شتر بهره ببرید.

لازم به ذکر می باشد به این شیر باید به دید دارو نگاه کنید و توقع طعم و مزه شیر گاو را نباید داشته باشید. می توانید برای طمع بهتر آن را با مخلوط انواع میوه طعم دار نمایید.

شعار ما: محصولات ما، دریچه ای نو به زندگی سالم خواهد بود!

قبلی
محصولات ارگانیک ضد سرطان
بعد
آیا با خواص معجزه آسای شیر بز برای دستگاه گوارش آشنایی دارید؟

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید