به فروشگاه تهران ارگانیک خوش آمدید....

غذاهای مفید ارگانیک در بارداری

غذاهای مفید ارگانیک در دوران بارداری

غذاهای مفید ارگانیک در دوران بارداری بسیار پر اهمیت است به همین دلیل ارائه مطالبی در مورد نقش غذاهای ارگانیک در دوران بارداری ضروری است.

اصولا دوران بارداری، دوران بسیار حساسی است که هم در آن سلامت جنین مهم است و هم سلامت مادر اهمیت دارد، به همین دلیل باید در رعایت رژیم غذایی و برنامه غذایی این دوران دقت کافی شود، مادر و جنین در این دوران باید از مواد مغذی و مورد نیاز بدن تغذیه کنند، اگر مادران تغذیه مناسب و یا با کیفتی نداشته باشند، به احتمال زیاد خودشان در ادامه و پس از بارداری یا جنین شان در دوران بارداری و پس از آن دچار مشکل سلامت جسمی خواهند شد.

غذاهای ارگانیک با توجه به این که بسیار سودمند هستند و از فواید فراوانی برخوردارند و به عنوان منبعی از مواد مغذی در تغذیه دوران بارداری توصیه می شود.

 

غذاهای ارگانیک در بارداری

 

غذای ارگانیک

قبل از پرداختن به نقش غذاهای مفید ارگانیک در دوران بارداری ضروری است که درباره غذاهای ارگانیگ بیشتر بدانیم تا به اهمیت آن پی ببریم.

ارگانیک چیست؟ غذاهای ارگانیک به محصولات کشاورزی از جمله سبزی هل، میوه ها، گوشت، غلات، حبوبات، تخم مرغ، مرغ، عسل و انواع لبنیات گفته می شود که در تولید آن ها از هیچگونه کود شیمیایی، هورمون، سموم و تغییرات ژنتیکی استفاده نشده است و در همه مراحل کشت از کودهای ارگانیک، کمپوست ها و حشرات استفاده شده است.

 

تغذیه بارداری

مواد غذایی دوران بارداری با توجه به اهمیتی که در سلامتی و رشد جنین دارد بسیار اهمیت دارد، در واقع یکی از عوامل مهمی است که باید در کنار سایر عوامل مورد توجه قرار گیرد.

حتما بخوانید:  شیر شتر برای درمان آسم

برای رشد جنین و سلامت مادر مصرف پروتئین در این بازه زمانی اهمیت خاصی دارد، استفاده از اسید فولیک باید زیاد شود چرا که موجب تقسیم سریع سلول های جنین و رشد او می شود، ویتامین D در حد مطلوب باید استفاده گردد چرا که از بیماری راشیتیسم جلوگیری می کند.

ویتامین C در حد مناسب برای رشد جنین مناسب است، آهن لازم است کلسیم از آن جا که موجب استحکام استخوان جنین می شود و جلوی پوکی استخوان مادر را می گیرد ضرورت مصرف دارد، اما نکته ای که باید به آن توجه شود این است از چه منبع مناسبی این نیازها باید تامین شود؟

اهمیت غذاهای ارگانیک در دوران بارداری در این جا مشخص می شود.

 

مصرف غذاهای ارگانیک در دوران بارداری

مصرف غذاهای ارگانیک در دوران بارداری بسیار پراهمیت است، چرا که غذاهای ارگانیک یک منبع اصلی برای غذاهای سالم و تامین مواد مغذی و مورد نیاز بدن است.

مصرف غذاهای ارگانیک در تغذیه دوران شیردهی هم ضروری است، مواد شیمیایی و هورمون های موجود در غذاهای غیرارگانیک از مادر به جنین یا نوزاد در دوران شیر دهی منتقل می شود و آستانه تحمل جنین و نوزاد کم است، باعث بروز بسیاری از بیماری ها از جمله انواع نقص ها و سرطان ها می شود.

ارزش غذایی ویتامین ها و مواد معدنی در محصولات ارگانیک بیشتر از محصولات غیرارگانیک است، ویتامین‌هایی مثل ویتامین B، ویتامین C، ویتامین E، لیکوپن و مواد معدنی مانند همچون منیزیم، آهن و روی در محصولات غیرارگانیک فراوان ترند.

یکی دیگر از مواردی که مصرف غذاهای ارگانیک در دوران بارداری را ضروری می کند، بیماری پری-اکلامپسیا است، مطالعات نشان می دهد مصرف سبزی های ارگانیک به عنوان رژیم غذایی کاهش چربی خون در دوران بارداری تا 20 درصد ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

حتما بخوانید:  فروش بهترین پودر شیر خشک شتر تولید شده در ایران

لینک های مرتبط:

https://www.aparat.com/v/OIuZx/%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9_%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9

 

قبلی
تولید شکلات با شیر شتر در دوبی
بعد
شیر بز را بهتر بشناسیم

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید